Halsiz Ve Hasta Civciv Nasıl İyileştirilir? Hasta Civcivlere Nasıl Bakmalı?

312
civciv

İnsanların en çok sevdiği canlılardan biri de civcivlerdir. Evlerinde civciv besleyen kişiler, civcivler hakkında bazı araştırmalar yapabiliyor.

Özellikle civcivlerin hasta olması kişileri oldukça endişelendiren durumlardan biridir. Hasta olan civcivlere nasıl bakılacağı merak ediliyor. Halsiz ve hasta civciv nasıl iyileştirilir? Hasta civcivlere nasıl bakmalı? Sizlere hasta olan civcivler hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz detayları derledik.

Halsiz ve hasta civcivlere çok hassas bakılmalıdır. Özellikle civcivlere dokunulacaksa, ellerin çok iyi temizlenmesi gerekiyor. 

Halsiz Ve Hasta Civciv Nasıl İyileştirilir?

Evlerde sevilerek bakılan canlılardan biri olan civcivler, bazı nedenlerden dolayı hastalanabiliyor. En doğru yöntemlerle civcivlere bakmak, civciv sağlığı için önemlidir. Civcivlere özellikle çok fazla dokunulmaması gerekiyor. Hassas olduklarından dolayı, ellerin sürekli temizlenmesi gerekir. Civcivler hemen hastalanabilen ve ölebilen canlılardır. Oldukça hassas olunması, civcivin hastalanmasını önleyecektir.

Civcivlerin halsiz ve hasta olması, kişilerin korkmasına neden olabiliyor. Civcivlerin iyileşmesi için, onlara iyi gelebilecek yemler alınmalıdır. Kaliteli ve ilaç olarak kullanılabilecek bazı yem türleri bulunuyor. Civcivlere uygun olan en iyi yemlere sahip olarak, civcivlerin iyileştirilmesi mümkündür. Aynı zamanda civcivlerin mutlaka sıcak bir alanda olması gerekiyor. Soğuğa karşı oldukça dayanıksız olan civcivler, soğuktan çok etkilenebiliyor.

 Hasta Civcivlere Nasıl Bakmalı?

Civcivler özellikle çok üşüdüğünde hastalanabiliyor. Civcivler hastalandığında, civcivlere çok temas etmemek gerekiyor. Civcivlere uygun olan yemler tercih edilerek, civcivlerin iyileşmesi sağlanabilir. Özellikle vitamin içeren yemler alınarak, civcivlerin daha kısa sürede iyileşmesi mümkündür. Civcivlere el ile temas etmekten mutlaka kaçınılmalıdır.

Civcivler kolayca hastalanmalarından dolayı, hijyenik bir ortamda kalması gerekir. Zorunlu olarak temas edilmesi gerekiyorsa, kişilerin ellerini güzelce yıkaması gerekiyor. Civcivlere hiç bir zaman musluk suyu verilmemelidir. Bünyeleri çok zayıf olması nedeniyle, her zaman temiz su hazırlanarak verilmelidir.