Seul’deki kedi kafede yılbaşı heyecanı yaşanıyor

161
Yilbaşi

Bir oda dolusu Noel Baba kostümü giymiş kediden daha sevimli ne olabilir ki? Güney Kore’nin Seul şehrindeki kedi kafede, 130 kadar kediyi severken yılbaşı ruhunu da yakalamanız mümkün.

Kafeye gelen ziyaretçiler, Noel Baba kostümlü kedilerle çevrelenmiş masalarda kahvelerini yudumlarken bir yandan da kedileri kucaklıyorlar.

Bir kafede oturduğunuzu ve etrafınızın kedilerle çevrelendiğini düşünün. Ne harika bir hayal değil mi? Aslında bu durum hayalin biraz ötesine geçti.

2016 yılında kedisever Park Seo-young, Catgarden (Kedi bahçesi) kafeyi açtı. Sokaklarda yaşamaya çalışan ya da kötü koşullarda sahiplenilen kedileri kurtaran Park Seo-young, hepsine kafesinde sıcak bir yuva verdi.

Üstelik bu yıl pandemi nedeniyle terk edilen ve kötü muamele gören çok fazla kedi vardı. Güney Kore Tarım, Gıda ve Köy İşleri Bakanlığı’nın verilerine göre 2020’nin ilk yarısında terk edilen hayvan sayısı yüzden 3,7 oranında arttı.Kedi kafede şu an 130 kedi yaşıyor.

Kedilere bu yıl Noel Baba kostümü giydiren Park Seo-young şunları söylüyor:

İnsanlar eve kapandı ve çoğu insan kedi sahiplendi. Bir o kadar insan da corona virüs nedeniyle kedilerini terk etti.

Pandemide ziyaretçi sayısı 3'e düştü

Pandemide ziyaretçi sayısı 3’e düştü

Kedi kafe de corona virüs pandemisinden etkilendi. Günde 100 ziyaretçisi olan kafeye şimdi günde ortama 3 kişi gelebiliyor.

Psikolojilerini düzeltiyor

Psikolojilerini düzeltiyor

Kedi kafeye gelen ziyaretçiler, kafenin arka bahçesinde kedileri besleme imkanı bulabiliyor.

Bazı ziyaretçiler bu durumun corona psikolojisini atlatmalarını sağladığını söylüyor.

Kafeyi ziyaret eden 22 yaşındaki Cha Seung-Ju, “Özellikle bu yıl kutlama havasına girmek zordu ama kostümlü kediler Noel’in yakın olduğunu bana hatırlattı” diyor.