Evcil Hayvan Sahiplerinin Yılbaşı Ağaçlarını Korumak İçin Buldukları 9 Fikir

171
yılbasi

Bu yılbaşı ne yapacağız? Elbette evde kalıp sıcak çikolatamızı yudumlayarak sevimli dostlarımızla yılbaşı filmleri izleyeceğiz.

Eee madem evde kalıyoruz, o halde yılbaşı ağacı süslemek de en doğal hakkımız. Ancak evcil hayvan sahipleri için ortada bir sorun var; kedi ve köpekler yılbaşı ağaçlarını parçalamayı çok seviyorlar. Bu durumda beyin yakan fikirler bulmamız gerekiyor. Birkaç internet kullanıcısı, yılbaşı ağacını kedi ve köpek dostundan korumak için akılalmaz fikirler bulmuş bile.

Evcil hayvan sahipleri bu görüntüye oldukça alışık. Hem kedilerin hem de köpeklerin yılbaşı ağaçlarına obsesif bir derecede ilgi duydukları bir gerçek. BoredPanda kullanıcıları, uzun uzun vakit harcayıp uğraştıkları yılbaşı ağaçlarını kedi ve köpeklerinden korumanın oldukça pratik yollarını bulmuşlar. Bu yöntemlerin size de ilham kaynağı olacağından eminiz. Hadi başlayalım…

1- Ağaç dışarıda, kedi içeride

1- Ağaç dışarıda, kedi içeride

Yılbaşı ağacı ile arada kocaman bir kapı olması inanın yılbaşı ağacının huzur içine birkaç günlük hayatını sürdürebilmesi için çok önemli…Dışarısı soğuk olsa bile!

2- Bülbülü altın kafese koymuşlar...

2- Bülbülü altın kafese koymuşlar…

Bir başka evcil hayvan sahibinin paylaştığı bu yılbaşı ağacı, hem dekoratif hem de oldukça korunaklı görünüyor.

3- Köpek-savar yöntem

3- Köpek-savar yöntem

Yılbaşı ağacının göz kamaştırıcı güzelliğine kapılsalar bile önlerindeki devasa “Çin seddi”ni aşmak biraz zaman alacak gibi duruyor.

4- Yeniliklere açık olmak gerek

4- Yeniliklere açık olmak gerek

Hem küçük hem korunaklı hem de yılbaşı ağacı. Ayrıca odadan odaya taşınabilir.

5- Yılbaşı ağacı resmi de işe yarayabilir

5- Yılbaşı ağacı resmi de işe yarayabilir

Gerçeğini yapamıyorsanız, resmini kullanın. Neden olmasın?

6- Duvar ağacı

6- Duvar ağacı

Evet, kediler bazen duvarlara da tırmanabiliyor. Ama bu yılbaşı ağacını ne kadar yukarı astığınıza bağlı.

7- Ağaç kafesi

7- Ağaç kafesi

Adeta bir sergi misali yılbaşı ağacını kafese koyabilirsiniz. Bu kafes evcil hayvanlarınızın kafesi olursa, ağaçtan uzak durmaları daha olası hale gelir.

8- Devasa ağacı korumanın en iyi yolu

8- Devasa ağacı korumanın en iyi yolu

Tel çitler her zaman işe yarar. Sorun şu ki; köpeğiniz o ağacı ne kadar istiyor? Bilirsiniz, bir köpek bir şeyi çok isterse, her zaman almanın bir yolunu bulur 🙂

9- Biraz alternatif evrenleri düşünün

9- Biraz alternatif evrenleri düşünün

Yılbaşı ağacı fikirleri arasında belki de en yaratıcı olanı ağacı tavana asmak. Kediler ve köpekler uçmayı öğrenmediği sürece, bu yöntem oldukça güvenilir görünüyor. Elbette kedilerin uzaylı olduklarını da unutmamak gerek. Onlar her zaman imkansızı başarır!