Kurtarmaya Çalıştıkça Yukarı Tırmanan Kedi 18 Gün Sonra Kurtarıldı

152
Kurtarmaya Çalıştıkça Yukarı Tırmanan Kedi 18 Gün Sonra Kurtarıldı

ABD’nin Arkansas eyaletine bağlı Jonesboro kentinde bir kedi 18 gün boyunca ağaçta mahsur kaldı. Sparkles adlı hayvan uzun uğraşlar sonucunda 10 Nisan’da kurtarıldı.

Hayvanın sahibi Beverly McIntosh, “Çok korktum. Kedinin öldüğünü sandım” dedi. Kendisinin ve arkadaşlarının Sparkles’ı kurtarma girişimlerinin ilk başlarda sonuçsuz kaldığını şu sözlerle anlattı:

“Herkes gelip merdivene çıkarak onu yakalamaya çalıştı. Ama Sparkles daha da yukarı çıktı.”Talihsiz kedi en sonunda yaklaşık 18 metre yüksekliğe ulaştı. McIntosh birçok kişiyle ve kuruluşla iletişime geçse de kimse kendisine yardımcı olmadı. Kadın daha sonra ARC Angels 4 Animals (AA4A) adlı hayvan koruma ve kurtarma kuruluşuyla görüştü.AA4A’in kurucusu Angie Heringer, önce üzerinde merdiven bulunan bir kamyon getirdiklerini ancak zemin sebebiyle aracın ağaca yaklaşamadığını söyledi.AA4A bunun ardından bir kişinin ağaca tırmanmak için geldiğini ancak havanın karanlık, ağacınsa kaygan olduğunu ve bu yüzden kedinin kurtarılamadığını bildirdi.Heringer en son Williams Ağaç Bakım Servisi’yle iletişime geçti. Servisten Clint adlı bir kişi, yanında getirdiği ekipmanı kullanarak ağaca tırmandı.Ancak adam yaklaştıkça Sparkles yukarı tırmanmaya başladı. Clint en sonunda kediye ulaştı ve onu yakalamayı başardı.Heringer, kurtarma operasyonunun yaklaşık 5-6 dakika sürdüğünü kaydetti.McIntosh ise Sparkles’in evden çıkmasına bir süre izin vermeyeceğini söyledi.