Emin Ellerde

130
Emin Ellerde

Buca Belediyesi’nin ‘Engelli Kedi Evi’ sokaklarda çeşitli travmalara maruz kalan can dostları hayata bağlıyor

Sokak hayvanlarına eşit yaşam imkânı sunmak için kentin her yerinde mücadele veren Buca Belediyesi, Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’ndeki Engelli Kedi Evi ile sahipsiz, yaralı, hasta ya da bakıma muhtaç kedilere 7 gün 24 saat hizmet veriyor.

Kaza, şiddet, yaralama ve diğer nedenlerle travma yaşayan kedilere en hızlı şekilde müdahale edilen merkezde, son teknoloji cihazlar ve uzman veterinerlerce gerektiği halde cerrahi işlemler de yapılıyor. Müşahedesi devam eden kediler, yaşam fonksiyonları normale döndürülene kadar Engelli Kedi Evi’nde konuk ediliyor. Özel ısıtmalı ve düzenekli yapısıyla 5 yıldızlı otel konforunda hizmet veren Engelli Kedi Evi, can dostların yeniden yaşama sarılmasına katkı sunuyor. “Satın Alma Sahiplen” kampanyaları doğrultusunda ise, bakımı ve tedavisi yapılan 103’ü engelli, toplam 719 kedi sıcak bir yuvaya kavuşturuldu.

Ambulans da var

Merkez, Engelli Kedi Evi’nin yanı sıra, son teknolojiyle donatılmış bakım ünitesi, 44 köpek, 80 kedi olmak üzere toplam 124 can dosta aynı anda bakım hizmeti sunabiliyor. Ayrıca tam donanımlı hayvan ambulansı, iki nakil aracı ve mama dağıtım aracna sahip.