Kedisi Uyandırılmasın Diye “Covid-19 pozitif, Elleme” Yazısı Astı

325
covid

Bursa’da Şehmus Sarıkaya (41), iş yerinde baktığı Paşa isimli kedisi caddeden geçen kişiler tarafından sevilip uyandırılınca, kedinin yattığı yere, “Covid-19 pozitif, elleme” yazısı astı.

Astığı yazıdan sonra Paşa’ya dokunulmadığını belirten Sarıkaya, “Uyuyan kedi uyandırılır mı? Çok rahatsız ediliyordu, corona virüs kedimize yaradı” dedi.

Bursa Osmangazi ilçesinde, tarihi han ve çarşıların ortasında kalan ve şehrin en kalabalık caddelerinden olan Cumhuriyet Caddesi’nde 6 yıldır esnaflık yapan Şehmus Sarıkaya, sürekli dükkanının önüne gelen sokak kedisini sahiplendi.

Yaklaşık 6 aydır baktığı ve Paşa ismini verdiği kedi, bölge esnafının da maskotu haline geldi. Sarıkaya, dükkanının tezgahında kedinin uyuması için özel bir yer yaptı. 

"Covid-19 pozitif, elleme"

“Covid-19 pozitif, elleme”

Gündüzleri uyuyan kediyi cadde üzerinden geçen vatandaşlar sürekli sevmek için uyandırınca, Sarıkaya duruma ilginç bir çözüm buldu. Sarıkaya, kedinin yattığı yere, “Covid-19 pozitif, elleme” yazısını astı.

"Her gelen kediyle uğraşıyor. 'Ellemeyin' diyoruz, anlamıyorlar"

“Her gelen kediyle uğraşıyor. ‘Ellemeyin’ diyoruz, anlamıyorlar”

Astığı yazı sayesinde kedinin koronavirüs hastalığına yakalandığını zannettiği için vatandaşların Paşa’yı sevmekten vazgeçtiğini ve akşama kadar rahat bir şekilde uyuduğunu söyleyen Sarıkaya, “Her gelen kediyle uğraşıyor. ‘Ellemeyin’ diyoruz, anlamıyorlar. Bazılarıyla tartışıyoruz. Uyuyan bir canlı uyandırılır mı? Biz de böyle bir önlem almayı düşündük. Yaklaşık 6 aydır kediye biz bakıyoruz. İsmini de Paşa koyduk. Çok rahatsız ediliyordu. Corona virüs süreci Paşa’ya yaradı. O yazıyı yazdıktan sonra kimse kedimizi rahatsız etmiyor. Akşama kadar uyur. Yiyeceğini içeceğini biz veriyoruz. Bölge esnafı da Paşa’yı çok seviyor. Kedimiz, bu yazıları yazdıktan sonra tam paşa oldu. Yerinde çok rahat. Hiç kimse ellemiyor” dedi.