Dünyanın En Cana Yakın 6 Köpek Cinsi

399
KOPEK CİNSİ

İnsanın en sadık dostu köpekler, sahiplenildikten bir süre sonra ailemizden biri haline geliyor.

Köpeklerin de karakterleri ırkına göre değişiklik gösterebiliyor. Bu haberimizde en cana yakın 6 köpek cinsini açıklıyoruz.

1- Beagle

1- Beagle

Enerjik ve meraklı bir tür olan beagle cinsi köpekler çocuğunuzun en yakın oyun arkadaşı olabilir. Enerjisi asla azalmayan bu tür için uzun yürüyüş ya da yorucu aktiviteler idealdir.

2- Rhodesian Ridgeback

2- Rhodesian Ridgeback

Büyük ama uysal bir tür olan Rhodesian Ridgeback aslında oldukça tembeldir. Neredeyse hiç havlamaz ve size karşı oldukça koruyucudur. Sadık olmaları ile tanınırlar.

3- Golden Retriever

3- Golden Retriever

En sevilen aile köpeklerinden golden retriever’lar cana yakınlıkları ile biliniyor. Tam bir ev köpeği olan golden retrieverlar oldukça duygusal ve akıllıdır. Çocukların da en yakın dostları olurlar.

4- Basset Hound

4- Basset Hound

Kısa bacakları ile bilinen Basset Hound genlerinde avcılık yatsa da genellikle çok tembel, sadık ve yavaş hareket eden bir tür. Biraz inatçı olsalar da sevgi, şefkat ve eğitim ile ona her şeyi öğretebilirsiniz.

5- Shih Tzu

5- Shih Tzu

Eğer küçük köpek türlerini seviyorsanız Shih Tzu cinsi köpekler en yakın dostunuz olabilir. Bu küçük ve sevimli cins oldukça oyuncu ve her yaşta çocuklar ile anlaşmakta oldukça iyidir.

6- Newfoundland

6- Newfoundland

Newfoundland cinsi köpekler adeta tüm ebeveynlerin aradığı ideal bir dadı. Devasa bir tür olmalarına karşı çok kibar, duygusal ve oyuncular. Çocuklu aileler ve yaşlı insanlar için ideal bir köpek cinsi.