Burçlar evcil hayvanları nasıl etkiliyor?

430
burclar

İngiliz astrolog Jessica Adams, evcil hayvanların, burçlarından nasıl etkilenebileceğini anlattı. Aslan burcu kediler aynaya bakmayı severken, düşünceli Balık burcu kedisi ise, suyla oynamayı çok seviyor.

Şimdi ise Merkür retrosu nedeniyle evcil hayvanların garip davranışlar sergileme dönemi.

Astrolog Jessica Adams, Dailymail’e astrolojinin evcil hayvanları nasıl etkileyeceğine dair bilgiler verdi. Adams, köpeklerin ve kedilerin tıpkı sahipleri gibi burçlarından nasıl etkilenebileceğini anlattı. Balık burcu olan hayvanlar, suyun içinde kendilerini kaybederken, Aslan burcu olanlar ise ayna karşısında kendilerini izlemeye bayılıyor.

18 Şubat ve 9 Mart arasında gerçekleşecek olan Merkür retrosu nedeniyle evcil dostlarımızda garip davranışlar görmemiz mümkün. Jessica Adams, ‘Merkür aslında evcil hayvanları yöneten gezegendir. Merkür ileri veya geri hareket ettiğinde, burcunuza göre siz de bundan etkilenirsiniz. Bu durum Merkür retrosu olarak adlandırılıyor ve hayvanlar da bu durumdan etkileniyor’ dedi. Jessica Adams, kedi ve köpeklerin burçlarına göre davranışlarını da açıkladı. 

Koç 21 Mart-20 Nisan

Kedi: Doğal avcılar olan Koç burcu kedisi, sinekleri ve köpekleri kovalamayı sever. Merkür gerilemesinde ise, kovalanan taraf Koç kedileri olacak.

Köpek: Dominant Koç burcu köpeği, her şeyi ısırmasıyla ünlü. Ayrıca döşemeleri kazmayı da severler bu nedenle Merkür retrosu varken, evinizdeki hassas eşyaları koruma altına almayı isteyebilirsiniz.

Boğa 21 Nisan-21 Mayıs

Kedi: Boğa burcu kedisi, yemek yemeyi çok sever. O kadar ki, yemek bittikten sonra tabağını yalamaya devam eder. Merkür gerilemesi yaşandığında, buzdolabınıza kilit vurmanızı öneririz.

Köpek: Boğa burcu köpeğinin de iştahı epey yerindedir. Tavuk ve hindi yemeyi çok severler ancak bu zevkleri değişirse, Merkür retrosunu suçlayabilirsiniz.

İkizler 22 Mayıs-21 Haziran

Kedi: Zeki ikizler kedisi, sahibini taklit etmeyi çok sever. Bunun yanı sıra televizyonda duyduğu sesleri ve köpekleri de taklit edebilir.

Köpek: Televizyona havlayan ve üzerine atlayan bir köpeğiniz varsa, büyük ihtimal ikizler burcudur.

Yengeç 22 Haziran-22 Temmuz

Kedi: Uzağa gittiğiniz zaman sizi çok özler. Hatta fark ettirmeden çantanıza atlayıp sizinle gelmek isteyebilir.

Köpek: Tıpkı Yengeç burcu insanları gibi, Yengeç burcu köpekleri de evlerinde konforlu bir şekilde oturmayı sever.

Aslan 23 Temmuz- 23 Ağustos

Kedi: Görünümlerine önem veren Aslan burcu kedileri, yansımalarını görebilecekleri her eşyayla aşk yaşarlar. Merkür gerilerken, bu eşyaları ortadan kaldırmak isteyebilirsiniz.

Köpek: Köpek dünyasının kral ve kraliçesi olan Aslan burcu köpekleri, oldukça sevimli görünebilirler. Merkür retrosunda ise strese girip kıyafetlerinizi kemirmeye başlayabilirler. 

Başak 24 Ağustos-22 Eylül

Kedi: Telaşlı Başak kedileri, yemeklerini yemeden önce uzun uzun koklamayı severler. Merkür retrosunda, damak tatları değişebilir ve onları çamur gibi ilginç şeyler yerken görebilirsiniz. 

Köpek: Başak köpeği, rutini sever. Her sabah siz uyanmadan 5 dakika önce başınızda dikilmeye başlar. Retroda, bu süre 1 saate kadar uzayabilir.

Terazi 23 Eylül- 22 Kasım

Kedi: Terazi insanları gibi, terazi kedileri de umutsuz romantiklerdir. Sevgilerini koklama ile ifade ederler.

Köpek: Sosyal terazi köpekleri, diğer evcil hayvanlarla takılmayı sever. Merkür retrosunda onu tek tabanca olarak görebilirsiniz.

Akrep 24 Ekim- 22 Kasım

Kedi: Akrep burcu kediler, kedi dünyasının bankacılarıdır. Yakaladıkları fareleri tek sıra haline sokup zaferlerini izlemeyi severler.

Köpek: Aşk çocuğu Akrep köpekleri, toplardan sandalyeye kadar her şeyle ilişkiye girmeyi isterler. 

Yay 23 Kasım-21 Aralık

Kedi: Yay burcu kedileri, maneviyatı yüksek canlılar olsalar da tütsüleri ve mumları mideye indirebilirler. Merkür retrosunda mucizeler yaratabilirler.

Köpek: Yay köpekleri oldukça enerjiktir. Merkür retrosunda geri geri bile koşabilirler. 

Oğlak 22 Aralık-20 Ocak

Kedi: Oğlak kedileri, tepelerde durmayı sever. Merkür retrosunda hedeflerini daha yükseğe taşıyarak çatıya bile çıkabilirler.

Köpek: Organize oğlak köpekleri, oyuncaklarını çok iyi saklarlar.

Kova 21 Ocak-18 Şubat

Kedi: Kova kedileri çete kurmayı severler. Çeteleri kedi, köpek hatta japon balığından bile oluşabilir. Merkür retrosunda farklı canlılarla da arkadaşlık kurmak isteyeceklerdir.

Köpek: Kova köpekleri dost canlısıdır ve sosyalleşmeyi sever.

Balık 19 Şubat-20 Mart

Kedi: Düşünceli balık kedileri, suyun içindeki balıkları ve suyun hareketini izlemeyi çok sever. Ancak Merkür retrosunda, akvaryumun içine atlayabilir.

Köpek: Fışkıran suyu ısırmaya çalışmak, balık burcu köpeklerinin en sevdiği aktivite. Ayrıca boşluğa havlamayı da çok severler.