Tek Isırıkla Öldürüyor! Asya’nın en Tehlikeli Çift Başlı Engerek Yılanı Hindistan’da Bulundu

353
Tek Isırıkla Öldürüyor! Asya'nın en Tehlikeli Çift Başlı Engerek Yılanı Hindistan'da Bulundu

Asya’nın en tehlikeli yılanı, Hindistan’da tespit edildi. Nadir görülen çift başlı ölümcül Russell engerek yılanı, tek bir ısırıkla insanı öldürebiliyor.

Hindistan’da Asya kıtasının en tehlikeli yılanı olarak bilinen ve çok nadir görülen çift başlı ölümcül bir Russell engerek yılanı bulundu. Yılanın zehrinin diğer yılanlardan farklı olduğu ve tek bir ısırıkla öldürebildiği ifade edildi.

NADİR GÖRÜLÜYOR

Hindistan’ın Maharaştra eyaletindeki bir evin dışında çok nadir görülen çift başlı ölümcül bir Russell engereğine rastlandı. Ölümcül yılanın yeri tespit edildikten sonra, detaylı araştırma yapmak üzere bir tesise götürüldü. Dünyanın en ölümcül yılanlarından biri olmasına rağmen, çift başlı Russell engereğinin vahşi doğada savunmasız olabileceği belirtildi.

ASYA’DAKİ EN TEHLİKELİ YILAN

Uzmanlar, Russell engereğinin Asya’daki en tehlikeli yılanlardan biri ve her yıl binlerce kişinin ölümüne neden olduğunu belirtiyor. Yılan tarafından ısırılan kişinin ağrıdan kusmaya, baş dönmesine ve böbrek yetmezliğine kadar geniş bir yelpazede semptomlar yaşayabileceği ifade edildi.