Sincan’da Yaralı Hayvanlar İçin Müdahale Aracı Hizmet Veriyor

194
Sincan’da yarali hayvanlar icin mudahale araci hizmet veriyor

Sincan Belediyesi sokaktaki canlarımıza sahip çıkıyor. Yaralı ve zor durumdaki hayvanlara müdahale için ‘Acil Müdahale Aracı’ hizmet veriyor. Yeniden dizayn edilen araç ile can dostlarımız emin ellerde

SİNCAN Belediyesi, sokak hayvanlarının daha doğal ve hijyenik bir ortamda yaşamlarını sürdürebilmesi için Polatlar Mahallesinde bin hayvan kapasiteli Geçici Bakım Evi, Rehabilitasyon ve Kısırlaştırma Merkezi inşa ediyor. Merkezin 42 bin metrekare arazide yapımı devam ederken, ekipler sokak hayvanlarına sahip çıkmaya devam ediyor.

SOKAKTAKİ HAYVANLAR UNUTULMADI

Sincan Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, yaralanan sokak hayvanlarına müdahaleyi “Acil Müdahale Aracı” ile hızlandırdı. Yeniden tasarlanan araç, sokak hayvanlarına daha hijyenik ortamda müdahale imkanı sağlıyor. Veterinerler diğer ekiplerle birlikte olay yerine giderek yaralı can dostlarımızı tedavi ediyor, bakımlarını yapıyor. Ekipler yalnızca yaralı hayvanlara müdahale ile kalmıyor, her gün belirlenen noktalara mama bırakıyor, sokak hayvanlarının aç kalmasının önüne geçiliyor. Veterinerler hayvanların aşılanması, kısırlaştırılması, gerekli tedavilerinin yapılması gibi işlemleri de gerçekleştiriyor. Vatandaşlar çevrede gördükleri yaralı ve hasta sokak hayvanlarını 444 4 762 no’lu telefonu arayarak Çözüm Merkezi üzerinden veterinerlik birimine bildirebilir.