Nazillililer, Karacasu’da Hayvan Dostlarını Yalnız Bırakmadı

179
nazillili-dernek-uyeleri-ali-ekberi-yalniz-birakmadi

Nazilli Hayvanseverler Derneği ile Nazilli Kent Konseyi Çevre Doğa ve Hayvan Hakları Çalışma Grubu üyeleri hafta sonu Karacasu’da hayvan ve doğa sevgisiyle tanınan Ali Ekber Kurtoğlu’nu ziyaret edip müjdeler verdi.

Nazilli ve mahallelerinde yasakların uygulandığı her hafta sonu sokak canları için gerçekleştirdikleri çalışmaların bir benzerini geçen hafta olduğu gibi bu hafta sonu Karacasu’da da yapan Nazilli Hayvanseverler Derneği ile Nazilli Kent Konseyi Çevre Doğa ve Hayvan Hakları Çalışma Grubu büyük takdir topladı. Dernek ve konsey çalışma grubu üyeleri 7 araç ve kalabalık bir ekiple ilk olarak hayvan ve doğa sevgisiyle tanınan Ali Ekber Kurtoğlu’nu ziyaret etti. Ali Ekber Kurtoğlu’na kedi ve köpekleri için çok sayıda mama paketi ve bir kulübe bırakıldı. Ayrıca Aydın Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerince her hafta ilçede kısırlaştırma çalışması yapılacağı bilgisi verildi. Çalışmalarda dernek ve çalışma grubu üyeleri ile birlikte İYİ Parti Aydın İl Yöneticisi Durmuş Kural ve Büyükşehir personeli yer aldı. Çadır ihtiyacını dile getiren Kurtoğlu’na çadır ile bir bisiklet sözü verildi. Buradaki çalışmanın ardından ilçede farklı noktalara mamalar bırakıldı.

“GÜCÜMÜZ YETTİĞİNCE YETİŞMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Karacasu’daki çalışmaya katılan Nazilli Hayvanseverler Derneği ile Nazilli Kent Konseyi Çevre Doğa ve Hayvan Hakları Çalışma Grubu Başkanı Mehmet Gürkan Tığoğlu, “Nazilli Hayvanseverler Derneği, Nazilli Kent Konseyi Çevre Doğa ve Hayvan Hakları Çalışma Grubu olarak Nazilli Belediye Başkanımız Kürşat Engin Özcan’ın selamıyla geldik. Gönüllü bağışçılarımızın destekleriyle mama dağıtım etkinliğine bölgemiz dışında Karacasu’ya kadar yetişmeye çalışıyoruz. Sessiz canlar için çıktığımız bu ortak mücadelede sadece Nazilli değil buralardaki hayvanların da ihtiyacını karşılamaya çalışıyoruz. Elimiz yettiğince yetişmeye çalışıyoruz. Bugün Aydın Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğünün de katkılarıyla Büyükşehir ekipleriyle geldik. Ali Ekber Amcamızla tanıştık. Kendisi de burada bireysel çabalarla önemli işler yapıyor. Yaralı bir kedimiz vardı. Onu Büyükşehir ekiplerine teslim ettik. İYİ Parti Aydın İl Yöneticisi Durmuş Kural da bugün bizlerle. O da notunu aldı. Ali Ekber Amcamız için gerekenleri yapmaya çalışacaklar. Bir şekilde farkındalık oluşturmak gerekiyor. Toplumsal sorunları ne kadar dile getirebilirsek ve ne kadar çok insana ulaşabilirsek biz o kadar mutlu oluruz. Hayvana karşı şiddet ve istismar istemiyoruz. Sadece hayvanlar değil herkes için farkındalık mücadelesi yapıyoruz” dedi.

EKOLOJİK DENGEYE DİKKAT ÇEKTİ

CHP Nazilli Delegesi Aral Büyükkalaycı, “Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Özlem Çerçioğlu, Ali Ekber’e bir sürprizimiz var. Bundan sonra her Çarşamba Ali Ekber’in iki tane kedi ya da köpeğini kısırlaştıracağız. Bu da bizim bir sürprizimiz oldu. Kendisi için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” dedi. Ekibe teşekkür eden Ali Ekber Kurtoğlu ise, “Mehmet Bey’e özellikle teşekkür ederim. Bütün var gücüyle çalışıyor. Ben gerçekten hayvanları, kedileri, köpekleri seven ekolojik dengeye önem veren bir insanım. Ben bütün dünyaya ve Türkiye’ye anlatıyorum. Hayvana bakan ekoloji dengeye bakar, ekoljik dengeye bakana insana bakar. Hayvanları yok ederseniz ekolojik denge bozulur, ekolojik denge bozuldu mu insanların yaşamı biter” dedi.