Kazakistan’da Gizlice Mutfağa Girip Bulaşık Yıkayan Yardımsever Rakun

360
Kazakistan’da Gizlice Mutfağa Girip Bulaşık Yıkayan Yardımsever Rakun

Kazakistan’ın Almatı şehrinde bir aile, sabahın erken saatlerinde mutfaktan gelen seslerle uyandı. Odaya gittiklerinde gözlerine inanamadılar çünkü hiç beklenmedik bir misafirleri vardı.

Nereden nasıl geldiği belli olmayan ve ülkede pek görünmeyen hayvan türlerinden olan rakunlardan biri, mutfak küvetlerinde ailenin birikmiş bulaşıklarını yıkıyordu! Bakalım yardımsever, hamarat rakun ev işlerine nasıl yardım etmiş…

Almatı’da bir rakun gizlice bir mutfağa girerek bulaşık yıkamaya başlıyor

Kazakistan’da sıradan bir ailenin günü, çok alışılmadık şekilde farklılaştı çünkü uyandıklarında mutfakta bir davetsiz misafir buldular. O civardan geçen ve muhtemelen mutfakta yıkanmayı bekleyen kirli tabakları görünce dayanamayıp olaya el atmaya karar veren titiz rakun mutfağa sızıp hemen bulaşıklara girişince aile tarafından iş başında yakalandı.

Seslerle mutfağa gelen aile gördüğü karşısında şok geçiriyor

Aile çok şaşırıyor çünkü değil bir rakunu mutfakta görmek, bu hayvanı Kazakistan’ın herhangi bir yerinde görmek bile pek alışıldık bir durum değil. Kadın ve ailesi şaşkınlıklarını biraz atlatınca hemen bu sevimli ve becerikli yeni dostlarını görüntülemeye başlıyor. Rakunsa işine konsantre olmuş ve onlara pek dikkatini vermiyor çünkü o kendine biçtiği görevi ciddiyetle yerine getirmekle meşgul!

“Birkaç kırık tabak” haricinde her şey yolunda gidiyor ve rakun misyonunu tamamlıyor

Fotoğraflarda gördüğünüz gibi, on elinde on marifet olan dostumuz mutfak küvetinde kalmış kirlileri musluktan akıttığı suyla bir güzel yıkıyor. Bir yandan da kalan artıklardan biraz atıştırıyor. Ev işini bitirdiğinde geriye temiz bulaşıklar ve birkaç kırık tabak kalıyor ama o kadar da olur; biz bile bazen bulaşık yıkarken bir şeyleri çatlatıp kırmıyor muyuz?

Evin annesi rakunu sevmeye çalışınca tatlı dostumuz biraz ürküyor ama saldırmıyor

Tatlı rakunumuz normalde vahşi bir hayvan olması gerekirken evdekiler onu okşamaya çalışınca biraz ürküyor ama saldırmıyor. Rakunun nereden geldiği belli olmasa da bu nedenle daha önce en azından bir dönem insanlarla bir evde yaşamış olabileceği ve insanlara az da olsa alışkın olduğu düşünülüyor. Misafirin mutfağa girmeden başka bir evden kaçıp kaçmadığını ise bilemiyoruz…

Rakun işi bitince mutfaktan uzaklaşıyor ve evden ayrılıyor

Becerikli misafir işlerini bitirince insanların ilgisinden de galiba biraz bunalıyor ve mutfaktan çıkarak ailenin yardımıyla evden ayrılıyor.

Eline sağlık!

Kim bilir; belki hamarat dostumuz size de yardım etmeye karar verir ve bir anda mutfakta biter! Birkaç tabak ona feda olsun…