Kâbus Evinden Mutlu Sona

240
Mutlu son

Keçiören’deki bir evin bodrumunda kaçak üretim yapmak üzere tutulan ve ses tellerinin vahşice dağlandığı ortaya çıkan 30 köpekten 20’si, önceki gün noter huzurunda yapılan kura çekilişi ile sahiplendirildi.

Keçiören’in Uyanış Mahallesi’nde yaşayan Cangül Ç.’nin bir apartmanın bodrum katında uygunsuz koşullarda tuttuğu 68 köpek ile kayınvalidesi Fatma Ç.’nin evinde kötü koşullarda baktığı 9 köpek ve 6 kediye geçen ay el konulmuştu. Keçiören Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde tedaviye alınan hayvanlardan 30’unun ses tellerinin kesildiği belirlenmişti. Yaşananların ardından Keçiören Belediyesi’nin sahiplendirme ilanına yaklaşık 15 bin hayvansever başvurdu. 15 bin başvuru içinden yapılan eleme sonucu sayı önce 350’ye indirildi, daha sonra belediye ekipleri ev ziyaretlerinde bulunarak hayvanların besleneceği ortamı ve koşulları inceledi. Yapılan son inceleme ile de başvuru sayısı 72 olarak belirlendi. 30 köpekten 20’sinin sahiplendirilmesi, önceki gün noter huzurunda kura çekilişi ile gerçekleştirildi. Keçiren Belediye Başkanı Turgut Altınok’un da katıldığı törende 72 adayın isimlerinin yazıldığı toplarla kura çekilişi yapıldı. Kurada isimleri çıkarak hayvanların yeni sahibi olanlar büyük sevinç yaşadı.

Kâbus evinden mutlu sona

‘BAKAMAYAN OLURSA GERİ ALACAĞIZ’

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, köpeklerin takibinin bundan sonra da belediye tarafından yapılacağını belirterek “Bakamayan olursa geri alacağız. Bu canlara evladımız gibi bakmalıyız. Bu canlar ağır bir travma yaşadı. Bundan sonra sizlere emanet. Yeni canlarımız hayırlı uğurlu olsun. Onlara gözünüz gibi bakın” dedi. Törende köpek sahiplenen Gökçe Kağan, “Çok şükür ki kura bize çıktı. Bundan sonra gözümüz gibi bakacağız. Kızım çok istiyordu biz de çok istiyorduk ve sonunda kavuştuk. Durumlarını ilk duyduğumuzda içimiz acıdı. Hayvan hakları yasasının da bir an önce çıkmasını istiyoruz. Daha fazla canlarımız yanmasın. İkinci bir kızımız oldu. Bundan sonra köpeğimizi çok güzel bir hayat bekliyor” diye konuştu.

Kâbus evinden mutlu sona