Hayvanlara Eziyet Etmenin Teorik Temelinde “Toplumsal İlgi Açlığı” Yatıyor

267
hayvan

İbn Haldun Üniversitesi (İHÜ) Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sefa Bulut, hayvanlara eziyet çektirmenin teorik temelinde toplumdan ilgi görmeme ve onaylanmamanın yattığını, toplumsal ilgi açlığı olan insanlar tarafından hayvanlara karşı yapılan kötü muamelenin…

İbn Haldun Üniversitesi (İHÜ) Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sefa Bulut, hayvanlara eziyet çektirmenin teorik temelinde toplumdan ilgi görmeme ve onaylanmamanın yattığını, toplumsal ilgi açlığı olan insanlar tarafından hayvanlara karşı yapılan kötü muamelenin genellikle küçük yaşlarda başladığını ifade etti.

Samsun’un Havza ilçesinde “Pamuk” isimli yavru köpeğin ön iki bacağının dirseklerinin üzerinden kesilmiş halde bulunmasına hayvanseverler tepki gösterirken, yeni Hayvan Hakları Yasası’nın gerekliliğini de bir kez daha gündeme getirdi.

Prof. Dr. Sefa Bulut, son zamanlarda artan hayvana şiddet olaylarını ve bu vahşete sebep olan kişilerin hayvanlara eziyet etmesinin altında yatan psikolojik nedenleri AA muhabirine değerlendirdi.