Hayvan severler, sokak hayvanları için kulübe yaptı

243
sokak hayvanlari

GAZİANTEP’in Nurdağı İlçesinde, hayvan sever 13 gönüllü öğretmenin ‘İyilik Harekatı Büyüyor’ sloganıyla başlattığı İlçe Kaymakamlığı ve İlçe Belediyesinin destek verdiği kampanya kapsamında sokak hayvanların kulübe yapılmaya başlandı.

İlçe Kaymakamlığı ve İlçe Belediyesinin destek verdiği hayvan sever 13 gönüllü öğretmenin başlattığı ‘İyilik Harekâtı Büyüyor’ kampanyasıyla sokak hayvanlarına yapılan kulübeler kentin uygun alanlarına yerleştirilmeye başlandı. İlçe Ağaçlandırma Şefliğinin 4 kulübe ile destek verdiği kampanyada kulübeler yerleştirirken kulübeye konulan sokak hayvanlarına yiyecek ve su verildi.

Hayvan sever öğretmenlerin kampanyasına destek veren Kaymakam Eşref Akay, Hayvan sever öğretmenlerimizin başlattığı anlamlı kampanya için öncelikle öğretmenlerimizi kutlarım. Sokaklardaki can dostlarımızın soğuk havalarda üşümemesi için yapılan kulübeleri kentimizin uygun alanlarına yerleştirilmeye başlandı. Yerleştirilen kulübelere konulan sokak hayvanlarımızın ise yiyecek ve su verdik” dedi.

(DHA)