Hayvan Hakları=Veganlık

245
Hayvan Hakları=Veganlık

Hayvanların en temel hakkı mal ve kaynak olarak görülmeme hakkıdır. Hayvanların mal ve kaynak olarak görülmeleri sonucu geldikleri noktadaki şartları iyileştirmek üzerine kurulu olan refah hareketi, hayvanların bu konumunu meşru göstermekten başka bir işe yaramamaktadır. Hayvanların refah reformları sonucu özgürleşeceği düşüncesine Yeni Refahçılık adı verilir ve bu düşüncenin tutarlı bir dayanağı bulunmamaktadır.

Hayvanların temel haklarını onlara iade etmenin tek yolu VEGAN olarak bu iadeyi kendi hayatlarımızda gerçekleştirmemizdir. Veganlıktan daha azını uygulamak ya da savunmak refah hareketinin bir uzantısı olmaktan öteye gitmemektedir. Hayvanların mal ve kaynak olarak görülmediği bir toplum vegan bir toplum olacağına göre bu topluma ulaşmanın tek ve en kısa yolu yaratıcı ve şiddetsiz veganlık bilgilendirmesiyle toplumu birey birey inşa etmektir.

Eğer vegan değilseniz, bir an önce vegan olmalısınız. Bu konuda bizden destek alabilirsiniz, ihtiyaç duyduğunuzda lütfen bize yazın.

Eğer vegansanız, veganlıktan daha azını anlatmamalı ve teşvik etmemelisiniz. Veganlık mümkündür, *herkes tarafından anlaşılabilir*, kolaydır, hesaplıdır ve en önemlisi, ADALETE DAİR ASGARİ ŞARTTIR.