Eski Televizyonlar Kedi Yatağı Oldu

1431
Eski Televizyonlar Kedi Yatagi Oldu1

Hayatı paylaştığımız tüylü dostlarımızın rahatı ve refahı da bizlerin sorumluluğunda. Dolayısıyla onlara ait pek çok eşya ve aksesuar da evlerimizin baş köşesini süslüyor

Kediye oyun alanı, kediciye çalışma masası olarak işlev gören Ascend Desk , kediler ve kedi manyakları için tetris mobilyalar , uzay mekiği benzeri görünümleriyle evi havalı hale getiren kedi yatakları bu anlamda hem kedileri hem de onlarla aynı evi paylaşan insanları mutlu eden tasarımlardandı. Eski televizyonları kedi yatağı olarak dönüştürme akımı ise internette giderek yaygınlaşıyor ve keyifli kendin yap tasarımların ortaya çıkmasını sağlıyor.

Eski Televizyonlar Kedi Yatagi Oldu1

Kedilerin kutu sevgisine dekoratif çözüm

Kutular kedilerin en sevdiği şeylerden biri olsa da hem zamanla bozulmaları hem de dekoratif bir görünüme sahip olmamaları nedeniyle evde kalıcı olabilen nesneler değil. Bu noktada eski televizyonlar, hem kedileri hem de kedi sahiplerini mutlu edecek yegane trend olarak karşımıza çıkıyor. Aşağıdaki örneklerde de görüldüğü gibi insanlar çoğu 60’lı yıllardan kalma retro televizyon setlerini geri dönüştürüyor ve konforlu bir kedi yatağı haline getiriyor.

Eski TV’nin nasıl kedi yatağına dönüşeceğiyle ilgili izlenmesi gereken yol, zaman zaman Instructables kullanıcıları tarafından paylaşılıyor. Örneğin davee930 adlı kullanıcının hazırladığı kılavuza bakalım. Bu kılavuza göre ilk adım öncelikle eski Tv’yi bulmak. Bunun için Craigslist veya Facebook Marketplace gibi platformaları inceleyebilir ya da yaşadığınız bölgedeki antika dükkanlarına bakabilirsiniz. Beğendiğiniz bir TV’yi aldıktan sonra, onu sökmeniz ve içindeki tüm elektronik parçaları çıkarmanız gerek. Bunun ardından boya, duvar kağıdı veya desenli bir kumaşla süsleyip kedinizin hizmetine sunabilirsiniz.

Bu tür ileri dönüşüm fikirlerinden hoşlanıyorsanız, eski Apple bilgisayarları saksıya dönüştüren Plant Your Mac projesine de göz atmanızı öneririm.