Eşinden intikam almak isteyen sahibinden işkence gören köpek artık özgür

424
KOPEK

Oklahoma’da eşinden boşanan adam, intikam almak için köpeklerine 2 yıl boyunca işkence etti. Aç, susuz ve bakımsız bırakılan köpek adeta bir deri bir kemiğe döndü.

Hayvansever topluluk Pet Angels Rescue gönüllüleri tarafından bulunan köpek hemen tedaviye alındı. Finn adı verilen köpek şimdi sağlıklı ve eski halinden eser yok.

ABD‘nin Oklahoma eyaletinde yaşayan bir adam, boşandığı karısından intikam almak için köpeğe 2 yıl boyunca işkence etti. Önceki sahibi köpeği eşine hediye olarak almıştı ancak boşanma davası açınca onu ölüme terk etti. Zincire bağlı yaşayan Husky cinsi köpek temiz su, yiyecek ve barınağı olmadan hayatta kalmaya çalıştı.

Pet Angels Rescue çalışanları tarafından bulunan köpek o kadar zayıftı ki kemikleri sayılıyordu. Zavallı köpeğin tüyleri bile dökülmüştü.

Köpeği hemen bakımevine götüren yetkililer, tüm sağlık sorunlarıyla derhal ilgilendi. Finn adı verilen köpek, kısa sürede iyileşme gösterdi. Bu iyileşme süreci o kadar hızlı oldu ki yetkililer bile şaşırdı.

Bulunduğunda 40 kilo olan köpek, sıcak yer bulunca ve sağlık sorunlarından da kurtulunca hemen 80 kiloya ulaştı. Tüyleri de yavaş yavaş yerine gelmeye başlayan Finn‘in artık yeni bir yuvası var.