Almanya’dan Hakkari’ye sokak hayvanlarına yardıma geldi

212
Almanya

Almanya’dan geldiği Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde sokak hayvanlarının bakımıyla ilgilenen Hasret Selma Gülmez, hayvan sevgisiyle takdir topluyor.

Gülmez, belediyenin de desteğiyle her gün sokak hayvanlarına anne şefkatiyle yaklaşıyor ve bir an önce hayvan hakları yasasının çıkmasını umuyor.

Sosyal medyada gördü

Sosyal medyada gördü

Almanya‘da yaşayan hayvansever Hasret Selma Gülmez, sosyal medyada gördüğü yüzlerce sokak hayvanının bakımını üstlenmek için bir ay önce ilçeye geldi. 

Bu konuda görüştüğü belediyeden aldığı destekle harekete geçen Gülmez, sokak hayvanlarıyla ilgilenmeye başladı.

Belediye ekipleriyle birlikte çalışıyor

Belediye ekipleriyle birlikte çalışıyor

Her gün iç içe olduğu hayvanlara anne şefkatiyle yaklaşan Gülmez, belediye ekiplerinin iş birliği ile onların mama ihtiyacını karşılıyor, yaralı olanların tedavi edilmesini sağlıyor ve bakımlarını yapıyor.

Kulübeler inşa edildi

Kulübeler inşa edildi

Gülmez, AA muhabirine, Almanya’dan ilçedeki sokak hayvanlarının bakımına destek olmak için kente geldiğini söyledi.

Sokak hayvanlarını olumsuz hava koşullarından korumak için Belediye Başkanı Tahir Saklı’nın desteğiyle kulübeler yaptıklarını belirten Gülmez, “Önceki kulübelerin de onarımını yaptık, çatılarını düzettik. Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. İnşallah bu canlar için daha güzel şeyler yapacağız” dedi.

"Çıkacak yasayı bekliyoruz"

“Çıkacak yasayı bekliyoruz”

İlçede sokak hayvanları için bir ay içerisinde HAYTAP’ın destekleriyle klinik kurmayı planladıklarını ifade eden Gülmez, şunları söyledi:

Almanya’da dışarıda köpek göremezsiniz. Ya hepsi barınaklarda yaşar ya da herkes bir köpek sahiplenir. Türkiye’de de bu soruna yönelik çıkacak yasayı bekliyoruz. Umuyoruz yasa bir an önce Meclis’ten geçer ve sokak hayvanları için daha güzel şeyler yaparız.

"650'ye yakın köpek var"

“650’ye yakın köpek var”

Burada çok fazla bebeğimiz var, 650’ye yakın köpek var. Belediye başkanımızla beraber bu sokak hayvanlarına yardımcı olmaya çalışacağız.