Akvaryum Balıkları

561
Akvaryum Balıkları

 Akvaryumlar, bulundukları ortama huzur verir. Aynı zamanda bu huzurlu görüntüsüyle birçok kişinin de hobisi haline gelmiştir. 

Akvaryumda beslediğiniz canlıların sağlıklı ve uzun bir yaşam sürebilmeleri için gerekli akvaryum malzemelerini edinmeli ve gerekli bakımı da yapmak için yeterli vaktiniz olmalıdır. Diğer senaryoda bakımsız akvaryum, içindeki canlılar için bir eziyet olur.

Akvaryum Malzemeleri

  Kaliteli bir akvaryum filtre sistemi, seçtiğiniz balık türlerine uygun biçimde su sıcaklığını ayarlamanıza yardımcı olacak bir akvaryum ısıtıcısı, akvaryum arka plan dekoru, zemin süslemesi için akvaryum kumu, çakıl taşı ilk etapta edinmeniz gereken en önemli malzemeler arasında yer alır. Bunlara ek olarak balıkların ürettiği bakterileri su kalitesini bozmasını önlemek için dip süpürgesi ve gerektiğinde balıklarınızı yakalamak için bir akvaryum süzgecine ihtiyacınız olacaktır.

Japon Balığı

  Asya kökenli olan Japon balıkları hem etçil hem otçul balık türlerindendir. Bu güzel balık türü aynı zamanda barışçıl bir yapıya sahiptir. Japon balıkları 20 cm’ye kadar büyüyebilirler. İhtiyaç duydukları su sıcaklığı ile 18 ile 24 derece arasındadır.