Ülkece Kedileri Seviyoruz! Türkiye’deki Kedi Sahiplerinin Sayısı Belli Oldu

270
kedi

Avrupa ülkeleri arasında kedi besleme oranı belli oldu. Araştırmaya göre Türkiye’nin yüzde 19’u kedi sahibi.

En çok kedi sahibi olan ülke ise yüzde 47‘lik bir oranla Romanya oldu. Kedileri daha az sahiplenen ülkeler arasında ise Yunanistan ve İspanya ilk sıralarda yer alıyor.

11 bin 109 haber yapıldı

Bu yıl çıkan haber adetlerine bakıldığında ise 11 bin 109 olduğu görüldü. Sadece minik patili dostlarımızla ilgili bu yıl çıkan haber sayısı da 17 bin 205 olarak kaydedildi. Sokak hayvanlarına kötü muamele ve bunun üzerine yapılan tartışmalar ise medyada en çok haber olan başlıklar arasında yer edindi.

Ajans Press’in, Statista verilerinden elde ettiği bilgilere göre, Avrupa ülkelerinde kedi sahipliği oranı belli oldu. Verilere göre Türkiye’nin yüzde 19’unun kedisi olduğu saptanırken aynı oranla ona İsveç eşlik etti.

En kedisever ülke Romanya

En kedisever ülke Romanya

En çok kedi sahipliği yapan ülke ise yüzde 47 ile Romanya olurken, ikinci sırada yüzde 38 ile Letonya, üçüncü sırada yüzde 34 ile Macaristan dördüncü sırada ise yüzde 33 ile Slovenya ve Polonya, yüzde 32 ile Litvanya, yüzde 31 ile Fransa ve Avusturya, yüzde 27 ile Belçika, yüzde 26 ile de Danimarka olarak sıralandı. Kedileri daha az sahiplenen ülkeler arasında ise Yunanistan ve İspanya’nın başı çektiği görüldü.